Dziś jest czwartek, 18.07.2019, imieniny Erwina, Kamila
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Szkoła Podstawowa w Dziadowicach » AKTUALNOŚCI » Wycieczka do 33. Bazy Lotnictwa Transportowego w Powidzu

Wycieczka do 33. Bazy Lotnictwa Transportowego w Powidzu

Wycieczka do 33. Bazy Lotnictwa Transportowego w Powidzu

 

W dniu 18 maja 2018 roku dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klasy II pod opieką p. Marceliny Włodarczyk oraz p. Natalii Kubiak uczestniczyli w obchodach święta Dowództwa 3. Skrzydła Lotnictwa Transportowego oraz 33. Bazy Lotnictwa Transportowego w Powidzu. Baza jest jednostką lotniczą do której zadań należy zabezpieczenie transportowe Sił Zbrojnych, zabezpieczenie logistycznego szkolenia lotniczego oraz działań jednostek wojskowych Sił Powietrznych i Wojsk lądowych oraz utrzymanie bazy w wysokiej gotowości bojowej i mobilizacyjnej.

Dzieci miały okazję zobaczyć wystawę samolotów i śmigłowców będących na wyposażeniu 33. Bazy i wojsk USA. Szczególną atrakcją była możliwość wejścia i podziwiania wnętrza większości statków powietrznych. Na płycie lotniska mogliśmy podziwiać m.in. samolot transportowy C-130 Hercules, który obecnie jest największym samolotem transportowym polskiego wojska.

 Kolejnym punktem wycieczki był udział w uroczystej zbiórce podczas, której Dowódca 3. Skrzydła płk. pil. Krzysztof Walczak złożył wszystkim serdeczne życzenia z okazji Święta oraz podziękował za trud i zaangażowanie w służbie Ojczyźnie.

Wycieczka do 33. Bazy Lotnictwa Transportowego była niezwykłą lekcją patriotyzmu oraz zdobywania wiedzy na temat służby żołnierzy i obronności kraju. Wszystkim uczestnikom wycieczki, a przede wszystkim chłopcom towarzyszyły pozytywne emocje i niezapomniane wrażenia.

Marcelina Włodarczyk

Zapraszam do GALERII ZDJĘĆ


Pozostałe aktualności