Dziś jest czwartek, 18.07.2019, imieniny Erwina, Kamila
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Szkoła Podstawowa w Dziadowicach » AKTUALNOŚCI » Tydzień Promocji Zdrowia

Tydzień Promocji Zdrowia

Tydzień Promocji Zdrowia

Tak jak co roku w kwietniu w Szkole Podstawowej w Dziadowicach odbył się Tydzień Promocji Zdrowia. Tym razem szczególną uwagę poświęciliśmy pierwszej pomocy przedmedycznej, segregacji śmieci, zdrowemu odżywianiu i zanieczyszczeniu powietrza.

Tydzień Promocji Zdrowia rozpoczął się od apelu, podczas którego dzieci z oddziału przedszkolnego zaprezentowały przedstawienie mające na celu promocję ochrony środowiska i zbilansowanej diety.

Aby udowodnić, że zdrowe odżywianie może być proste i smaczne, uczniowie naszej szkoły przygotowali wiosenne kanapki, pełne bogatych w witaminy i błonnik warzyw. Cieszyły się one ogromnym powodzeniem i zostały przez uczniów szybko spożyte.

Kolejnym bardzo ważnym aspektem poruszonym podczas Tygodnia Promocji Zdrowia była pierwsza pomoc. Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Malanowie, pod kierownictwem p. Alicji Stefaniak, przeprowadzili szkolenie z pomocy przedmedycznej pod hasłem ,,Od ciebie też może zależeć ludzie życie!”. Uczyli dzieci z naszej szkoły, jak należy udzielać pomocy osobom poszkodowanym. Przedstawili również, jak prawidłowo wykonać resuscytację krążeniowo-oddechową zależnie od tego, czy osobą nieoddychającą jest niemowlę, dziecko czy dorosły. Następnie uczniowie mogli sprawdzić i trenować swoje umiejętności na fantomach.

Ponadto, w ramach projektu ,,Mniej śmiecisz - zdrowiej żyjesz!”, odbyła się prelekcja przeprowadzona przez p. Krystiana Cichego. Miała ona na celu poszerzenie wiedzy uczniów na temat segregacji śmieci i zachęcenie ich do dbałości o środowisko naturalne, które jest naszym wspólnym dobrem.

Na zakończenie Tygodnia Promocji Zdrowia uczniowie klas 5-7 przedstawili prezentacje oraz film w ramach projektu Akcja ,,Oddychaj i pyłu nie wdychaj”. Zwrócono szczególną uwagę na szkodliwe następstwa palenia śmieci oraz zachęcano do segregowania odpadów. Podkreślono, że stan środowiska naturalnego wpływa bezpośrednio na nasze zdrowie, a zanieczyszczenie powietrza, powodowane m.in. przez palenie śmieci może prowadzić do groźnych schorzeń układu oddechowego u ludzi.

Chcielibyśmy serdecznie podziękować strażakom z OSP w Malanowie oraz p. Krystianowi Cichemu. Mamy nadzieję, że podjęte działania zachęcą uczniów do dbania o zdrowie i środowisko naturalne. Wierzymy, że dzieci z naszej szkoły zarówno teraz jak i w dorosłości prowadzić zdrowy i ekologiczny styl życia.

                                                                                                    Dorota Stefaniak

Zapraszamy do GALERII ZDJĘĆ

 

 


Pozostałe aktualności