Dziś jest czwartek, 18.07.2019, imieniny Erwina, Kamila
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Szkoła Podstawowa w Dziadowicach » AKTUALNOŚCI » Tydzień Promocji Zdrowia

Tydzień Promocji Zdrowia

Tydzień Promocji Zdrowia

Tak jak co roku w kwietniu w Szkole Podstawowej w Dziadowicach odbył się Tydzień Promocji Zdrowia. Tym razem szczególną uwagę poświęciliśmy zdrowemu odżywianiu, kondycji fizycznej oraz trosce o środowisko w którym żyjemy.

W ramach programu „Trzymaj formę” uczniowie klasy V poszerzali swoją wiedzę na temat zdrowego odżywiania, którą później podzielili się z koleżankami i kolegami. Została przygotowana piramida żywieniowa z różnych produktów (wg wytycznych WHO – Światowej Organizacji Zdrowia) oraz wiosenne kanapki. Nie zabrakło również owoców i warzyw, które są cennym źródłem witamin i błonnika. Później uczniowie chętnie spożyli przygotowane produkty.

Powszechnie wiadomo, że organizm potrzebuje ruchu, aby był zdrowy. Z tego też względu uczennice Angelika Koralewska, Amelka Gębicka i Marika Kaczkowska poprowadziły aerobik z koleżankami klas IV- VI oraz uczniami z klas I – III. Dzieci bardzo chętnie i wielkim zapałem uczestniczyły w tych zajęciach. Natomiast chłopcy z klas IV – VI rozegrali mecz piłki nożnej, który wzbudził duże emocje wśród dzieci.

Uczniowie starszych klas napisali „Listy do Ziemi”, w których wykazali się troską o środowisko, w którym żyjemy. Pokazali tym samym zainteresowanie stanem naszej planety i świadomością, jak bardzo jej zanieczyszczenie wpływa na nasze zdrowie. Najciekawsze listy zostały zaprezentowane na apelu i wywieszone na gazetce w korytarzu szkolnym, gdzie cieszyły się dużym zainteresowaniem rówieśników.

Ponadto w ramach Tygodnia Promocji Zdrowia uczniowie klas III – VI wzięli udział w ankiecie „Uzależnia i przemoc”. Zwrócono uwagę na szkodliwość używek i zniechęcano uczniów do korzystania z nich, wskazując negatywne konsekwencje.

Mamy nadzieję, że podjęte działania popularyzujące zdrowy tryb życia zachęcą uczniów do aktywności fizycznej, zbilansowanej diety, unikania używek i dbania o środowisko. Wierzymy również, że uzyskane dobre nawyki zaprocentują w późniejszym życiu w postaci dobrego zdrowia i troski o planetę, która jest naszym wspólnym dobrem. 

Dorota Stefaniak

Zapraszamy do: Galerii zdjęć


Pozostałe aktualności