Dziś jest czwartek, 18.07.2019, imieniny Erwina, Kamila
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Szkoła Podstawowa w Dziadowicach » AKTUALNOŚCI » Światowy Dzień Rzucania Palenia

Światowy Dzień Rzucania Palenia

Światowy Dzień Rzucania Palenia

Tak jak co roku w trzeci czwartek listopada Szkoła Podstawowa w Dziadowicach włącza się w obchody Światowego Dnia Rzucania Palenia. Staramy się propagować zdrowy styl życia, dlatego też uświadamiamy uczniów, jak bardzo szkodliwym nałogiem jest palenie tytoniu. Pragniemy zniechęcić dzieci do sięgania w przyszłości po papierosy, a także przypomnieć, że równie szkodliwe jest bierne palenie. 

W związku z obchodami Światowego Dnia Rzucania Palenia 15 listopada odbył się w naszej szkole apel, w trakcie którego uczennice klasy szóstej Oliwia i Wiktoria przedstawiły ideę i historię tego święta. W trakcie uroczystości każda klasa zaprezentowała przygotowane hasła promujące życie bez dymu tytoniowego. Uczniowie klasy VI i V odczytali najciekawsze listy skierowane do rówieśników, w których opisali skutki palenia tytoniu i ostrzegali przed tym zgubnym nałogiem. Wykonane przez uczniów prace – hasła i listy – oraz materiały o tematyce antynikotynowej  zamieszczone zostały na gazetce szkolnej. Mogli zapoznać się z nimi nie tylko uczniowie naszej szkoły, ale również licznie obecni w tym dniu rodzice. 

Wierzymy, że edukacja młodzieży jest bardzo istotna i prozdrowotne postawy ukształtowane w młodości będą miały pozytywny wpływ na ich dalsze życie. 

                                                                                              Dorota Stefaniak


Galeria zdjęć


Pozostałe aktualności