Dziś jest czwartek, 18.07.2019, imieniny Erwina, Kamila
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Szkoła Podstawowa w Dziadowicach » AKTUALNOŚCI » Podsumowanie Gminnego Konkursu Literackiego "Jak być patriotą w czasach współczesnych"

Podsumowanie Gminnego Konkursu Literackiego "Jak być patriotą w czasach współczesnych"

Podsumowanie Gminnego Konkursu Literackiego "Jak być patriotą w czasach współczesnych"

26 kwietnia w Szkole Podstawowej w Dziadowicach odbyło się uroczyste podsumowanie Gminnego Konkursu Literackiego "Jak być patriotą w czasach współczesnych". Konkurs przeznaczony był dla uczniów szkół podstawowych z terenu naszej gminy. Zadaniem uczestników było napisanie opowiadania o tematyce patriotycznej. Prace konkursowe oceniane były w dwóch kategoriach wiekowych: uczniowie klas IV- V i uczniowie klas VI - VII. W ocenie prac brano pod uwagę następujące kryteria: zgodność pracy z tematem i formą wypowiedzi, poprawność językową, poprawność ortograficzną, pomysłowość. Osobami odpowiedzialnymi za przeprowadzenie konkursu były panie Ewa Pękacz i Agnieszka Stawicka.

W kategorii uczniów z klas IV - V przyznane zostały nagrody:

I miejsce ex aequo: Nadia Bukowiecka - SP Dziadowice

i Gabriela Bałdych - SP Miłaczew

II miejsce ex aequo: Nikodem Haraś - SP Miłaczew

i Natalia Gorgolewska - SP Kotwasice

III miejsce: Oliwia Chrzuszcz - SP Dziadowice

wyróżnienie: Patrycja Kujańska - SP Dziadowice.

 W kategorii uczniów klas VI - VII

I miejsce: Wiktoria Kornacka - SP Miłaczew

II miejsce: Anna Bałdych - SP Miłaczew

III miejsce: Julia Jafra - SP Malanów

wyróżnienie: Natalia Szymańska - SP Dziadowice

 Nagrodzeni młodzi pisarze wykazali się niezwykłą pomysłowością i udowodnili, że wiedzą, czym jest patriotyzm i jak można go pielęgnować i manifestować w czasach współczesnych. Zwycięzcy konkursu otrzymali z rąk pani dyrektor Renaty Bińkowskiej upominki, a następnie zostali wraz z opiekunami zaproszeni na słodki poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców SP w Dziadowicach.

Dziękujemy Paniom: Izabeli Barczak - Klimek, Magdalenie Nowickiej, Jolancie Piekarczyk i Anecie Włodarczyk za przygotowanie uczniów do konkursu. Dziękujemy również niezawodnej Radzie Rodziców ze Szkoły Podstawowej w Dziadowicach za przygotowanie poczęstunku dla wyróżnionych uczniów i ich opiekunów.

                                                                                   Agnieszka Stawicka

Zapraszamy do GALERII ZDJĘĆ


Pozostałe aktualności